Başak Sucuka

Sosyal Girişimci

Başak Sucuka

Başak Sucuka, kurumsal bir şirketteki pazarlama kariyerinde uğraştığı “bi tık” revizyonlardan daha anlamlı ve fayda sağlayan işler yapmak istediğini fark ederek halkanın dışına çıkmış bir sosyal girişimci. “Her şeyimizle eğitime destek olabileceğimiz bir platform yaratabilir miyiz?” düşüncesiyle yola çıkan Başak, bağış karşılığında ürün satışı gerçekleştirilen, alışveriş ödemelerinin Sivil Toplum Kuruluşları için bağış olduğu ilk mobil uygulama olan Givin’in kurucusu.

Başak ve ekibi, lanse edildiği sene, App Store’un favori 20 mobil uygulaması arasında gösterilen Givin ile, Türkiye’nin ilk bağış mobil uygulamasını ve Akmerkez’in desteğiyle Türkiye’nin ilk fiziksel bağış mağazasını hayata geçirmiştir ve Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından ödüllendirilmiştir. Yaz döneminde, Yalıkavak Marinanın da dahil olduğu fiziksel ve dijital bağış alanlarında gerçekleşen alışverişlerle binlerce çocuğun, gencin, sokak hayvanının hayatına pozitif etki edilmesine yardımcı olmuştur.

Başak, bireysel olarak harekete geçtiğimizde değişim yaratabileceğimize olan inancı kuvvetlendirmeyi ve Givin’i önce Türkiye’nin ardından dünyanın en büyük sosyal girişimlerinden biri haline getirmeyi hedefliyor. Denizden, yelken yapmaktan, ata binmekten ve yaratıcılığını sosyal fayda sağlamak için kullanıp Givin ekibiyle birlikte “ilk”lere imza atarak fayda sağlamaktan keyif alıyor.

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.