Gökhan Yücel

Yaratıcı Yönetmen

Gökhan Yücel

1980 yılında İzmir’de doğdu. 1984’te Bodrum’a taşınıp üniversite eğitimine dek burada yaşadı. Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da TBWA/ISTANBUL’da reklam yazarı olarak işe başladı. Yurt içi ve yurt dışında bir çok ödül alan Gökhan Yücel, Güney Afrika’daki TBWA/HUNT LASCARIS’de John Hunt  ve Tayland’daki Creative Juice/G1’da Thirasak Tanapatanakul gibi ustalarla çalıştıktan sonra solo kariyerini başlatmaya karar verdi. Fikret adlı butik ajansı kurdu, hala yaratıcı yönetmeni olarak çalışmaya devam ediyor.

Coca-Cola, Garanti Bankası, Yemeksepeti, Mubi, Letgo gibi markaların ulusal ve yurtdışındaki kampanyalarını yöneten Yücel, yaratıcılığın reklam dışındaki alanlara da taşması gerektiğini düşündüğü için mesleğinden bağımsız projeler içinde yer alıp, yaratıcılığın nasıl yorumlanması ve kullanılması gerektiğine dair çalışmalar da yürütüyor.

Çizgi roman, kısa film, bilgisayar oyunu gibi farklı disiplinlerde yaratıcı işler üreten Yücel, 2014 yılından beri Türkiye’nin müzikal kültürel mirasını korumaya odaklanan Anatolian Rock Revival Project adlı sanat projesinin yürütücülüğünü yapıyor.

Türkiye’nin sahip olduğu, ancak yeterince beslenmediği için hak ettiği yeri bulamayan alanlara özel bir ilgi duyduğu için bu müzik projesinin peşinden farklı alanlarda benzer projeler üretmek de amaçlarından biri.

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.