Musa Kasırga

Tasarımcı

Musa Kasırga

Musa Kasırga 1978’de Mardin’de doğdu. Saça olan ilgisi ablaları ve teyzelerinin saçlarını yaparak başlamış, 13 yaşında ustası Yunus Eliçoğlu’nun kuaför salonunda işe girmiştir. Burada çalıştığı dönemde ilgisi ve yeteneği ustasının yardımıyla profesyonelce şekillenmiş ve genç yaşta Mardin’in en ünlü kuaförü olmuştur. 16 yaşında bir dergide gördüğü Yıldırım Özdemir’in İstanbul’daki salonunda çalışmayı kafasına koymuş, bu hayalini 22 yaşında askerden dönünce gerçekleştirmiştir. 2000 yılında Yıldırım Özdemir’in İstanbul Bebek’teki kuaför salonunda en alttan çırak olarak tekrar işe başlamıştır. Burada kariyerini geliştirerek Türkiye’nin önde gelen modacı ve sanatçılarıyla çalışmıştır. 2006 yılında Wella Trendvision ödüllerinde birinci olmuş ve ülkesini Londra’da temsil etmiştir. 2009 yılından beri ortağı Gökmen Altınay’la Yıldırım Özdemir Akaretler Şubesi’ni, 2017’den beri de Yıldırım Özdemir Bodrum şubesini işletmektedir. Musa Kasırga evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.