Selim Mehmet Emeç

Oyun Merkezli Yaşam Uzmanı

Selim Mehmet Emeç

Selim Mehmet Emeç, dinamik eğlence merkezlerini hayata geçirmeye ve yönetmeye adanmış profesyonel yaşamını, bir taraftan üst düzey yönetici olarak sürdürürken, diğer taraftan, deneyimlerini sözlü etkinliklerde yer alarak konferans panel ve sunumlarla konuya ilgi duyanlarla paylaşmaya devam etmektedir.

12 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Emeç, Bilge Emeç ve uzun yıllar Hürriyet gazetesinin genel yönetmenliğini yapmış ve 1990 yılında menfur bir suikast sonucunda aramızdan ayrılmış şehit gazeteci Çetin Emeç’in oğludur.

Mehmet, kariyerine 1993 yılında dünyada temalı park ve temalı eğlence kültürünün kurucusu olan Walt Disney World Parks ve Resorts’ta başladı. 17 yıl boyunca otel ve temalı park işletmelerinde operasyonel yöneticilik, iletişim ve pazarlama sistemlerinin kurulum evresinde proje yöneticiliği, temalı parklar ve Disney Springs alışveriş merkezinin yenilenmesi sürecinde ve dış kaynak temininde yatırım direktörlüğü gibi görevlerde yer aldı.

Disney’deki kariyerinden sonra Türkiye turizimine katma değer sağlayacak projeleri gerçekleştirebilmek için harekete geçti. 2010 yılından bu yana Land of Legends ve Vialand gibi büyük ölçekli karma kullanım projelerinde üst düzey yönetici olarak görev yapan Mehmet Emeç, 2013 yılından bugüne İstanbul Küçükçekmece’de MESA, ARTAŞ, KANTUR – AKDAŞ yatırım ortaklığı Tema World Eğlence ve Karma Kullanım Projesi’nin Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. Mehmet Emeç çocuklar, engelliler ve ailelerini buluşturan bir kaynaştırma platformunda, eğlenirken öğreten deneyimler sunmayı amaçlayan yeni bir şehircilik ve öğrenme anlayışı üzerinde ulusal ve uluslar arası paydaşlarla çalışmalarını sürdürmektedir.

ABD Evansville Üniversite’sinden İşletme Lisansı (BS), Wisconsin Üniversitesi’nden Turizm Yüksek Lisansı (MS) ve Crummer Graduate School of Business’ten İşletme Yüksek Lisans’larına (MBA) sahip olan Mehmet Emeç evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.