Sık Sorulan Sorular

Katılımcıların sıkça sorduğu genel sorular için bazı cevaplar hazırladık.

Sık Sorulan Sorular

Genel Bilgiler

 • TEDxBodrum'a nasıl katılabilirim?

  Tüm TEDx etkinliklerinde olduğu gibi TEDxBodrum’da da biletler “ilk gelen alır” yöntemiyle satılmaktadır. Herhangi bir protokol veya davetli listesi bulunmamaktadır. Bu internet sitesinin bir çok yerinde bulunan “Bilet Satın Alın” butonuna tıklayarak, yönergeleri takip edip, güvenli bir şekilde kredi kartı veya banka kartınızla bilet satın alabilirsiniz.

  Etkinliğin biletleri sınırlı sayıda satışa çıkarılacaktır ve etkinlik girişinde kesinlikle kapıda bilet satılmayacaktır. Bu yüzden etkinliğe katılmak isteyenler biletlerini erken alarak, kendilerine yer bulabilirler.

 • TEDxBodrum programı nasıldır?

  Bu internet sitesinin bir çok yerinde Program başlığı altında ulaşabileceğiniz şekilde detaylı program paylaşılmıştır. TEDxBodrum, 8 Aralık 2019 tarihinde sabah saat 09:00’da kayıt için kapılarını açacaktır, 09:30’da ise etkinlik başlayacaktır. 09:30’a kadar salona girmeyen katılımcılar, bir sonraki kahve molasına kadar salona alınmayacaktır.

  Etkinlik öğle yemeğinden önce 2, öğle yemeğinden sonra 2 olmak üzere 4 bölümde gerçekleştirilecektir. Etkinlik organizasyonu tüm katılımcılar için öğle yemeği hazırlatacaktır. Tüm yemekler ve ikramlar ücretsizdir.

  Etkinlikte toplamda 12 konuşmacı, 2 canlı performans için grup veya müzisyenler, 2 de TED videosu gösterimi yapılacaktır. Etkinlik akşam saatlerinde bitecektir.

 • Bilet fiyatları nedir?

  TEDxBodrum tam günlük bir etkinliktir ve yarım gün veya oturum bazlı katılım kabul edilmemektedir. Etkinlik ücreti 2019 yılı için 140 TL olarak belirlenmiştir. Biletler sadece tedxbodrum.org üzerinden satılmaktadır. Biletlerinizi kredi kartınız veya banka kartınız ile satın alabilirsiniz. Etkinlik başlangıcında kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır.

 • Etkinliğin konuşmacıları kimler?

  Bu internet sitesinin bir çok yerinde bulabileceğiniz Konuşmacılar bağlantısını tıklayarak, etkinliğin konuşmacılarını tanıyabilirsiniz. Yeni konuşmacılar eklendikçe bu internet sitesinden ve @tedxbodrum sosyal medya kanallarından duyurular yapılacaktır.

 • Etkinlik salonu engelliler için uygun mu?

  Etkinliğin yapılacağı TED Bodrum Koleji Konferans Salonu, araç otoparkından salondaki yerleşime kadar engelli dostu bir ortamdır. Tekerlekli sandalye kullanımları için rampalar ve engelliler için ayrılmış koltuklar bulunmaktadır.

 • TEDxBodrum etkinliğinde yaş sınırı var mı?

  Etkinlikte konuşmalar genel olarak 15 yaş ve üstü kitlelere hitap etmektedir. Ancak 13-15 yaş arası gençler etkinliğe, yanlarında bir yetişkinle birlikte, kendileri de bilet alarak katılabilirler.

  13 yaş altı bireylerin etkinliğe katılması uygun değildir.

Kayıt Bilgileri

 • Tek seferde birkaç bilet alabilir miyim?

  Evet. Tek seferde birden fazla bilet alınabilir. TEDxBodrum ekibi, biletlerin ödemesi yapıldıktan sonra, katılımcılarla ilgili bilgi almak için, bilet alan kişiyi arayacaktır.

  Katılımcılar isimlerine göre kayıt olacakları için, tüm bilgilerinizi doğru vermeniz çok önemlidir.

 • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bir indirim var mı?

  TEDxBodrum’un kendisi de kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğundan dolayı, dernek, vakıf veya diğer kurumlara indirim vermemektedir.

 • Toplu bilet satın almak istiyorum...

  Toplu bilet satın almak için fatih@bilhassa.com.tr e-posta adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 • Biletimi başkasına devredebilir miyim?

  Etkinliğe katılamayacaksanız, etkinlikten 3 gün öncesine kadar biletinizi başkasına devredebilirsiniz. Sitemizde yer alan iletişim formu vasıtasıyla bu isteğinizi bize iletirseniz, isteğinizi hızlıca yerine getireceğiz.

 • Biletimi geri verebilir miyim?

  Etkinlikten 3 gün öncesine kadar biletinizi iade edebilirsiniz. Etkinlik biletleri sınırlı sayıda olacağından dolayı, salondaki yerleşim sıklığını ayarlamak durumundayız. Bu yüzden etkinlikten 3 gün önce bilet satışını kapatma planı yapıyoruz. Bu yüzden de son 3 gün bilet iadesi yapamayacağız.

Gönüllülük

 • TEDxBodrum organizasyonunda gönüllü olabilir miyim?

  TEDxBodrum’un gönüllülere her zaman ihtiyacı bulunmaktadır.

  Sitemizdeki iletişim formunu kullanarak neden gönüllü olmak istediğinizi ve ekibe nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda bilgileri ve referanslarınızı belirtirseniz, TEDxBodrum organizasyonu sizi arayacaktır.

Sponsorluk

 • TEDxBodrum sponsoru olabilir miyiz?

  TEDxBodrum sponsorluk fırsatları ile ilgili fatih@bilhassa.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.