Süleyman Uysal

Hayalperest

Süleyman Uysal

Süleyman Uysal, 23 Eylül 1988 tarihinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bodrum’da tamamladı. İzmir Amerikan Lisesi’nden mezun olan Uysal, üniversite döneminde Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nü bitirdi.

Bilgi Üniversitesi’ndeki öğrenim hayatını İletişim Fakültesi’nde onur derecesiyle tamamlayan Uysal, iş hayatında Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi Reklam Ajansı’nda çeşitli departmanlarda ve McCann Ericksson’da proje yöneticisi olarak çalıştı. Daha sonra 1961 yılında dedesi Süleyman Cahit Uysal tarafından kurulan aile şirketinin üçüncü kuşak yöneticisi olarak Merhaba Gemicilik & Yatçılık Yönetim Şirketi ekibinin başına geçti ve Bodrum için önemli bir çok projeye dahil oldu. 2018 yılında Manivela Fikir Şirketi’ni kurdu.

Uysal, kariyeri süresince görev aldığı şirketlerdeki başarılarının yanı sıra, EACA – Edcom Avrupa Reklam ödülleri’nde ‘’Kolon Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’’ üçüncülüğü kazanırken, Samsung Mobilers’da ‘’En Etkili Sosyal Medya Kampanyası’’ ödülüne layık görüldü. Merhaba Gemicilik ve Yatçılık Yönetim Şirketi, 2014 UDHB Raporu’nda ‘’Ülkemize en çok gemi getiren’’ 3. şirket ünvanını kazandı. TURSAB Bodrum BYK 2. Başkanlığı yapmış olan Uysal, TURSAB’ın 42. Yılında Onur Ödülü’ne layık görülmüştür.

IMEAK DTO Meclis Üyeliği, Kıyı Gemi Acenteleri Komitesi ve DTÇG Yönetim Kurulu Üyeliği, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, BESİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı olan Uysal, aynı zamanda Muğla Üniversitesi öğretim üyesidir.

Uysal, aktif olarak Merhaba Gemicilik ve Yatçılık Yönetim Şirketi ve Manivela Fikir Şirketi’nde CEO olarak görevine devam etmek ile birlikte, 2014 yılında Başkanı olduğu The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi görevine devam etmektedir.

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.