TED Hakkında

TED, paylaşmaya değer fikirlere adanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

TED Talks Hakkında

TED etkinlikleri, farklı disiplinlerden dünyanın önde gelen düşünürleri ve fikir üreticilerinin katıldığı, farklı alanlara ait önemli düşünce biçimlerini keşfedip kendi yaşamımıza ve iş hayatımıza uyarlayabileceğimizin örneklerle anlatıldığı etkinliklerdir.

İsmini teknoloji, eğlence ve tasarım kelimelerinin ilk harflerinden alan TED, heyecan verici bir deneyim, verimli sosyal bağlantılar, olağandışı görüşler ve güçlü bir ilham kaynağı olmayı amaçlar. Katılımcılar için TED konferansları bir zihin arınmasıdır.

TED, paylaşmaya değer fikirlere adanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 30 yıl önce California’da dört günlük bir konferans olarak başlamasının ardından, günümüzde amacını destekleyen pek çok projeye sahiptir. Yılda iki kere düzenlenen TED Konferansları dünyanın önde gelen düşünürlerini ve üreticilerini 18 dakika ya da daha kısa süreli konuşmalar yapmaya davet etmektedir. Sonrasında da bu konuşmaların pek çoğu TED.com’da ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Şimdiye kadar konuşmuş isimlere bir kaçı Bill Gates, Al Gore, Gordon Brown, Bill Clinton, James Cameron, Bono, Stephen Hawking, Jamie Oliver, Julian Assange, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Philippe Starck ve Daniel Kahneman örnek verilebilir.

Yıllık TED Konferansı her bahar Vancouver’da düzenlenir. TED’in medya girişimleri arasında günlük yeni TED konuşmalarının yayınlandığı TED.com; altyazı ve etkileşimli dökümlerin yanı sıra dünya çapında gönüllülerin yaptığı çevirilerin olduğu Open Translation Project ve eğitim girişimi TED-Ed bulunmaktadır. TED aynı zamanda her yıl dünyayı değiştirmeyi hedefleyen sıradışı insanların hayallerini eyleme dökmelerine yardımcı olan TED Prize, bireylerin veya grupların kendi organize ettikleri yerel TED tarzı etkinlikleri destekleyen TEDx programı, ve dünya çapında yenilikçilerin projelerinin etkilerini artıran TED Fellows programının da kurucusudur.

Ayrıca henüz tam anlamıyla ünlü olmayan, yeni tanınan sanatçı, bilim adamı ve düşünürleri bulup TED topluluğuyla tanıştırmak da TED’in felsefesinin bir parçası. Hepsinin ötesinde TED ünlü isimlerden çok daha fazlası… Dünyayı değiştirebilecek güce sahip fikirler, tutku, kahkaha, güzellik ve beceri…

Tarih:
8 Aralık 2019, Pazar

Etkinlik mekanı:
TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği

12 Konuşmacı. 2 Canlı Performans. 1 Gün.

TEDxBodrum etkinliği için biletler sınırlı sayıda satışa çıkacaktır ve kapıda bilet satışı kesinlikle olmayacaktır. Biletinizi Biletino‘dan veya İmge Kitabevi‘nden satın alabilirsiniz.

Biletino - TEDxBodrum
Everybody Talks
TEDxBodrum

Paylaşmaya değer fikirler

TEDxBodrum — Ideas Worth Spreading
TED “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. Bu program topluluklara TED gibi organizasyonlar sunmak, bireyleri de iletişime teşvik etmek için tasarlanmıştır. TED yeni bir platform yaratmaktadır ve bu global hareket fikirlerin güçlenmesinde etkileyici değişiklikler meydana getirmeyi hedeflemektedir.

Etkinlik ile ilgili bilgilendirmeler için abone olun
Konuşmacılar, program ve daha fazlası ile ilgili detaylı bilgiler için e-posta listesine abone olun.